ERANDIOKO UDALA
NAZIOARTEKO XXII. XAKE TXAPELKETA IREKIA.
(2013ko abenduaren 21etik 29ra jokatua, Erandion).
Erandioko Udala Nazioarteko XXII.
Xake Txapelketa Irekia jokatu zen Josu Murueta Kultur Etxean, Erandioko
Astrabudua auzoan. 8 txanda izan ziren. Partida osatzeko 90 minutu izan zituen
jokalari bakoitzak, gehi 30 segundo jokaldiko.
AZKENEKO
SAILKAPENA.
1)
Juan Mario Gomez Esteban (Bizkaia,
Euskal Herria) (2.470 FIDE elokoa) – 7 puntu.
2)
Carlos Nava Pereda (Bizkaia, Euskal Herria) (2.254) – 6
puntu.
3)
Alain Prieto Aranguren (Bizkaia, Euskal Herria) (2.182) –
6 puntu.
4)
Alvaro Diaz Herrero (Bizkaia, Euskal
Herria) (2.195) – 6 puntu.
5)
Luis Javier Arias Garcia (Bizkaia,
Euskal Herria) (2.175) – 6 puntu.
6)
Javier Marchena Hurtado (Araba, Euskal
Herria) (2.091) – 5’5 puntu.
7)
Slovodan Kovacevic (Serbia) (2.347) –
5’5 puntu.
8)
Sergio Trigo Urquijo (Bizkaia, Euskal
Herria) (2.251) – 5’5 puntu.
9)
Eihartze Buiza Prieto (Bizkaia, Euskal
Herria) (1.784) – 5’5 puntu.
10)
Cristobal Limeres Guiance (Bizkaia,
Euskal Herria) (2.233) – 5’5 puntu.
11)
Koldo Torres Garcia (Bizkaia, Euskal
Herria) (2.028) – 5’5 puntu.
12)
Asier Gonzalez Pereira (Bizkaia, Euskal
Herria) (2.034) – 5’5 puntu.
13)
Javier Salas Martin (Bizkaia, Euskal
Herria) (1.807) – 5’5 puntu.
14)
Jon Axel Goiria Egidazu (Bizkaia, Euskal
Herria) (1.981) – 5 puntu.
15)
Joseba Llano Olabarrieta (Bizkaia,
Euskal Herria) (1.861) – 5 puntu.
Orotara, 79 jokalari izan ziren.
SARIAK.
1)
Juan Mario Gomez Esteban (Bizkaia,
Euskal Herria) (2.470 FIDE elokoa) – 600 euro.
2)
Carlos Nava Pereda (Bizkaia, Euskal Herria) (2.254) – 400
euro.
3)
Alain Prieto Aranguren (Bizkaia, Euskal Herria) (2.182) –
300 euro.
4)
Alvaro Diaz Herrero (Bizkaia, Euskal
Herria) (2.195) – 200 euro.
5)
Luis Javier Arias Garcia (Bizkaia,
Euskal Herria) (2.175) – 150 euro.
6)
Javier Marchena Hurtado (Araba, Euskal
Herria) (2.091) – 90 euro.
7)
Slovodan Kovacevic (Serbia) (2.347) – 85
euro.
8)
Sergio Trigo Urquijo (Bizkaia, Euskal
Herria) (2.251) – 75 euro.
9)
Eihartze Buiza Prieto (Bizkaia, Euskal
Herria) (1.784) – 65 euro.
10)
Cristobal Limeres Guiance (Bizkaia,
Euskal Herria) (2.233) – 60 euro.
11)
Koldo Torres Garcia (Bizkaia, Euskal
Herria) (2.028) – 50 euro.
12)
Asier Gonzalez Pereira (Bizkaia, Euskal
Herria) (2.034) – 50 euro.
13)
Javier Salas Martin (Bizkaia, Euskal
Herria) (1.807) – 50 euro.
14)
Jon Axel Goiria Egidazu (Bizkaia, Euskal
Herria) (1.981) – 50 euro.
15)
Joseba Llano Olabarrieta (Bizkaia,
Euskal Herria) (1.861) – 50 euro.
PALMARESA.
1998an, VII. edizioan: Ruslan
Pogorelov (Ukrania), txapeldun; Juan
Mario Gomez Esteban (Bizkaia, Euskal Herria), bigarren; Marcelo Panelo (Argentina), hirugarren.
1999an, VIII. edizioan: Santiago
Gonzalez De la Torre (Bizkaia, Euskal Herria), txapeldun.
2000n, IX. edizioan: Cristobal
Limeres Guiance (Bizkaia, Euskal Herria), txapeldun; Carlos Mate Adan (Espainia), bigarren.
2001ean, X. edizioan: Jordan
Ivanov (Bulgaria), txapeldun; Carlos
Mate Adan (Espainia), bigarren; Eugeni
Janev (Bulgaria), hirugarren.
2002an, XI. edizioan: Milen
Vasilev (Bulgaria), txapeldun; Azer
Mirzoev (Azerbaijan), bigarren; Eugeni
Janev (Bulgaria), hirugarren.
2003an, XII. edizioan: Azer
Mirzoev (Azerbaijan), txapeldun; Kim Pilgaard (Danimarka);
Aleksander Veingold (Estonia), hirugarren.
2004an, XIII. edizioan: Azer
Mirzoev (Azerbaijan), txapeldun; Aimen Rizouk (Argelia), bigarren; Dejan Bojkov (Bulgaria), hirugarren.
2005ean, XIV. edizioan: Vladimir
Epishin (Errusia), txapeldun; Dragan
Paunovic (Serbia), bigarren; Azer
Mirzoev (Azerbaijan), hirugarren.
2006an, XV. edizioan: Sergey
Kasparov (Bielorrusia), txapeldun Dragan Paunovic (Serbia), bigarren; Vladimir Epishin (Errusia), hirugarren.
2007an, XVI. edizioan: Sergey Kasparov (Bielorrusia), txapeldun; Vladimir Epishin (Errusia), biarren; Alejandro Franco Alonso (Gipuzkoa,
Euskal Herria), hirugarren.
2008an, XVII. edizioan: Igor Rausis (Txekia), txapeldun; Stanislav Savchenko (Ukrania),
bigarren; Kiprian Berbatov
(Bulgaria), hirugarren.
2009an, XVIII. edizioan: Ruslan Pogorelov (Ukrania), txapeldun; Oleg
Korneev (Errusia), bigarren; Igor Rausis (Txekia), hirugarren.
2010ean, XIX. edizioan: Eneko Wu Martin (Bizkaia, Euskal Herria),
txapeldun; Juan Mario Gomez Esteban (Bizkaia, Euskal Herria), bigarren; Slovodan
Kovacevic (Serbia), hirugarren.
2011n, XX. edizioan: Javier Marchena Hurtado (Araba, Euskal Herria),
txapeldun; Jose Javier Garrido Legarreta (Bizkaia, Euskal Herria),
bigarren; Juan Manuel Ruiz Abad (Gipuzkoa, Euskal Herria), hirugarren.
2012an, XXI. edizioan: Juan Mario Gomez Esteban (Bizkaia, Euskal Herria),
txapeldun; Slovodan Kovacevic (Serbia), bigarren; Carlos Mate Adan
(Espainia), hirugarren.
2013an, XXII. edizioan: Juan Mario Gomez Esteban (Bizkaia, Euskal Herria),
txapeldun; Carlos Nava Pereda (Bizkaia, Euskal Herria), bigarren; Alain
Prieto Aranguren (Bizkaia, Euskal Herria), hirugarren.
2013-12-29.
Iturria: “http://www.ajedrezvasco.com”
webgunea (“http://www.ajedrezvasco.com/torneos/131221Erandio-clas.htm”).